ביטוח נסיעות לחו״ל בקורונה – המדריך המלא ל-2021

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כולנו כבר רגילים לרכוש ביטוח נסיעות לפני שאנחנו טסים לחו״ל, למרות שאנחנו רוכשים בזמנים שונים. ידעתם שביטוח נסיעות רגיל לחלוטין מכסה ביטול מסיבות רפואיות קשות או מוות מדרגה ראשונה? מסיבה זו, אני תמיד ממליצה לרכוש ביטוח נסיעות סמוך להזמנת הטיול, או כמה מוקדם שאפשר (180 ימים לפני). אנחנו אישית קיבלנו החזר מלא על טיול שביטלנו ממש יום לפני בגלל בעיה רפואית שצצה. עולם הביטוח השתנה בשנה+ האחרונות מאז נכנסה הקורונה לחיינו ועולות המון שאלות בקבוצה לגבי הביטוחים. הקורונה שינתה בעולם מגמות רבות, ואחת מהן היא רכישת ביטוח הנסיעות. נוסעים רבים קודם מבררים האם ניתן לבטח ומה הוא מכסה, ורק לאחר מכן מזמינים את החופשה. לכן, דיברתי עם אופיר רימון מסוכנות מישורים, הסוכן שנותן לנו הטבות כבר שנים, כדי לעשות לכם קצת סדר. ואל תשכחו שיש לכם 12% הנחה אם אתם מזמינים דרך אופיר. פה תוכלו לקרוא את ההנחיות הכי מדוייקות לטיסות בקורונה

עדכון אחרון: 3.10.21

איפה כדאי לעשות ביטוח נסיעות?

יש מספר הבדלים בין הביטוחים אז נעשה לכם סדר.

 • ביטוח נסיעות רגיל מכסה לא רק ביטול מסיבות בריאותיות, אלא קיצור טיסה וטיפול רפואי בחו״ל. ביטוח ביטול מכסה רק את ביטול הטיסה והמלון (וכל דבר אחר שביטחתם).
 • ביטוח נסיעות רגיל מכסה מחלה קשה או מוות במשפחה. ביטוח ביטול מכל סיבה מכסה כל סיבת ביטול שבאה מכם, גם אם סתם החלטתם לא לטוס. חשוב להבין שזה רק מה שאתם מבטלים: אם חברת התעופה פושטת את הרגל או מבטלת את הטיסה, זה לא מכוסה.
 • ביטוח נסיעות מחזיר 100% מעלות הטיול במידה והיא בוטלה מאחת הסיבות שהיא מכסה. ביטוח ביטול מחזיר עד 80% מערך הטיול. חשוב לציין שכגע טריפ גרנטי מבטח רק את הטיסות, לכן מומלץ להזמין מלון עם אפשרות ביטול חינם. הנה כל הפרטים על ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי.

הביטוחים משלימים אחד את השני. הכי חשוב ובגדר חובה הוא ביטוח נסיעות. בלי קשר לביטול טיול, שזה רק כסף, ביטוח נסיעות מכסה פציעות, אשפוזים, ורופאים שאולי תצטרכו בחו״ל. זאת פוליסה שלא יקרה אבל נותנת המון כשתצטרכו. לנו יצא לחלות בסין ולא היינו בכלל יודעים אפילו לאן ללכת לו לא היה לנו ביטוח. 

ביטוח ביטול מכל סיבה, לעומת זאת, רק מחזירה לכם עד 80% מעלות הטיול שביטחתם. כלומר, אין פה כיסוי רפואי. מצד שני, בניגוד לביטוח נסיעות רגיל, פה יש אפשרות לבטל אם החלטתם לא לטוס כי התחלואה עלתה במדינת היעד, או שנכנסת להריון, או הילד קיבל צו ראשון או שהמדינה הפכה לכתומה – כל סיבה שתרצו. פה תוכלו לקרוא את כל הפרטים על טריפ גרנטי, ביטוח ביטול מכל סיבה.

עד 180 ימים לפני הטיסה (בסביבות חצי שנה)

כן, הביטוח כולל כיסוי רפואי גם לקורונה, כולל כמובן אשפוזים, תרופות, בדיקות וכדומה.

כן, בכל גיל ניתן להצטרף לביטוח. בעקבות הקורונה, חלו שינויים בביטוח בעיקר לקבוצת הגיל השלישי, בה התעריף התייקר, וניתן לבטח לתקופת זמן מוגבלת בחו"ל, בדרך כלל מספר שבועות בודדים. 

לא, ביטוחי הנסיעות פתוחים לכולם, אבל עם מגבלות נקודתיות. לארה"ב, לדוגמא, ניתן לבטח רק מחוסנים. בחלק מהחברות, מחוסנים מקבלים תעריף זול יותר בכיסוי של ביטול וקיצור נסיעה.

בהחלט כן. גם לארה"ב, אם ילדים טסים עם הוריהם המחוסנים, ניתן לבטח כרגיל.

לא. ביטוח נסיעות רגיל מכסה רק את הטיסה למי שבבידוד. לכן חשוב להזמין מקום עם ביטול חינם עד כמה שניתן.

כן, עלות הביטוח עלתה מעט, בעיקר בפרק של ביטול וקיצור נסיעה, ולבני הגיל השלישי. אבל אל דאגה, דאגנו לכם להנחות מפנקות בביטוחי הנסיעות 😊 מלאו את הטופס הזה כדי לקבל 12% הנחה בביטוח. 

כן. הביטוח כולל גם הרחבה לביטול/קיצור/הארכת נסיעה. לכן במידה ובימים לפני הטיסה אחד מכם חלה בקורונה, או נדרשתם לבידוד, או שהופיעו סימפטומים בשדה התעופה אשר מנעו עליה למטוס, חברת הביטוח תפצה על הנזק הכספי (בהתאם לתנאים בפוליסה). משפחה גרעינית שרוכשת הרחבה של ביטול וקיצור נסיעה לכל בני המשפחה, תפוצה עבור המשך שהות של כל בני המשפחה, לכן חשוב לרכוש את כל ביטוחים בפוליסה אחת. ההחזר הוא עד $5,000 וכולל טיסות, לינה, והשכרת רכב.

שימו לב שהסעיף בביטוח שכולל ביטול נסיעה עקב בידוד של אחד מחברי המשפחה, הוא רק עבור טיסה, ועד $500 לנוסע, לכן חשוב להזמין מלון או איירבנב עם אפשרות ביטול חינם וגם תמיד עדיף להזמין השכרת רכב עם אפשרות ביטול חינם.

כן. הביטוח מכסה עד $500 לאדם לטיסה שבוטלה בגלל בידוד של מישהו לפני היציאה מהארץ, כל עוד הם באותה הפוליסה. 

אם מישהו מהמשפחה נדבק בקורונה לפני הנסיעה, אז הפיצוי הוא מלא, עד $6,000 וכולל גם מלון ורכב שכור. כל זה במידה וכל המשפחה הגרעינית באותה הפוליסה.

כן. בסעיף של ביטול/קיצור/הארכת נסיעה, חברת הביטוח תפצה על הוצאות כספיות של המשך שהיית בחו"ל. הפיצוי הוא בדרך כלל $100 ללילה לנוסע, ועוד כ-$2,000 לשינוי כרטיס טיסה. חשוב לרכוש את כל ביטוחים בפוליסה אחת כדי שכולם יפוצו.

כן. משפחה גרעינית שרוכשת הרחבה של ביטול וקיצור נסיעה לכל בני המשפחה, תפוצה עבור המשך שהות של כל בני המשפחה, לכן חשוב לרכוש את כל ביטוחים בפוליסה אחת.

הביטוח שלכם כולל גם כיסוי להוצאות מילוט, בדרך כלל $250 לשינוי כרטיס הטיסה.

לא. ביטוח הנסיעות משלם ישירות לבית החולים, עבור כל ההוצאות הרפואיות. גבולות האחריות בביטוח הן $5 מיליון, כך שבכל מקרה הכל יכוסה, גם תקופת אשפוז ארוכה.

כן, ניתן עד גיל 46, ועד שבוע 32 להריון במועד החזרה לישראל.

יש לכם עד $200 למזוודה שיועברו מידית לכרטיס האשראי שלכם, לצורך התארגנות ראשונית.

כן, בהתאם לשווי תכולה המזוודה, ועד $2,500.

אם אתם משכירים רכב בחו"ל, בדקו מהו סעיף ההשתתפות העצמית שלכם במקרה של תאונה או גניבה דרך חברת ההשכרה. אם הסעיף יקר, ניתן לרכוש ביטוח לביטול סעיף זה, שעלותו $6-$8 ליום השכרה.

כן, ניתן לרכוש תוספת כבודה (איחור/אובדן), ספורט אתגרי, ספורט חורף, ביטוח טלפון נייד או מחשב נייד, רכב שכור ועוד.

אופיר כבר משרת את הקבוצה מעל שלוש שנים ונותן לחברי הקבוצה שירות נהדר. דרכו אפשר להזמין ביטוח וגם לקבל 12% הנחה בעמוד הזה.

ריכזתי לכם מידע פה עם תשובות כל השאלות שלכם על ביטוח ביטול מכל סיבה של טריפ גרנטי. הכי חשוב זכור שצריך לרכוש את הביטוח תוך 7 ימים מרכישת הטיסות. 

פה תוכלו לקרוא את כל ההנחיות העדכניות לגבי טיסות ורשימה של המדינות שמכניסות ישראלים. 

מחפשים טיסות זולות? הנה מדריך שיסביר לכם איך למצוא טיסות זולות ב Skyscanner. מחפשים מלונות מומלצים? הנה רשימת מלונות מומלצים למשפחות. וכך תמצאו דירות באיירבנב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הכנסו לקבוצה הבלעדית

תאמו לכם בית מלון

8 תגובות

 1. שלום, הקישור להנחיות לטיסה ב קורונה לא עובד, כמו כן כשלוחצים על כל השאלות מגיעים שוב לתחילת המסך ולא לתשובות לשאלות. איך אפשר להגיע למידע? תודה רבה

 2. הי
  במידה ונוסעים לקלאב מד הכל כלול, האם הפוליסה תכסה במקרה של ביטול עקב קורונה/בידוד וכו?!

  1. היי! הכיסוי עקב בידוד הוא עד $500 לטיסה בלבד. הכיסוי עקב מחלת קורונה הוא עד $6,000 לטיסה, מלון, ורכב שכור. אז כל מה שמופיע בתשלום למלון מכוסה.

  1. היי עדי! אם זו בדיקה מנהלתית כי המדינה מחייבת את כל החוזרים, אז אין החזר, אבל אם זו בדיקה כי הנוסע לא מרגיש טוב ורופא הפנה לבדיקה – יש החזר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לקבל מידע על הטבות, הנחות, תחרויות ומסלולים חדשים