טוקיו למשפחות עם ילדים – מסלול, אטרקציות והמלצות

שיתוף

גילוי נאות: כשאתם מזמינים מלון או כרטיסים לאטרקציות דרך הלינקים באתר, אנחנו מקבלים עמלה קטנה. נשמח שתפרגנו לעבודה ושתרכשו דרכנו. יש לנו גם 12% הנחה על ביטוח נסיעות ו-$3 הנחה על סים דאטה לחו״ל שמתחיל ב-$4.5 לג׳יגה תלוי ביעד.

בקיץ האחרון, הגענו ליפן בפעם השלישית. הפעם הראשונה היתה לפני שהתחתנו, הפעם השנייה היתה עם תינוקת בת שנה, ועכשיו התינוקת בת 7.5 ואליה הצטרפו תאומיקס שחגגו יום הולדת 5 ביפן. מכיוון שהגענו לחודש שלם, את הפוסטים שלנו על אטרקציות ביפן למשפחות נחלק לפי אזורים. נתחיל עם טוקיו עם ילדים ונמשיך הלאה לשאר. את כל הפוסטים שיש לנו באתר על יפן תוכלו לראות בעמוד שלנו על יפן עם ילדים. אני רושמת את כל הימים פה ברצף, אבל בפועל בילינו מספר ימים בטוקיו, טסנו צפונה לשבועיים, ירדנו חזרה לאוסקה וקיוטו, ואז חזרנו לטוקיו.

טיסות לטוקיו

טוקיו עם ילדים - טיסות באירופלוט
טוקיו עם ילדים – טיסות באירופלוט

טסנו לטוקיו עם חברת אירופלוט עם עצירה ארוכה (בכוונה) במוסקבה. יש טיסות עם קונקשנים משמעותית יותר קצרים, אבל רצינו דווקא לטייל קצת בעיר. את הטיסות הזמנו 10.5 חודשים מראש והן עלו לנו $714 כל אחת מסוף יולי עד סוף אוגוסט. בדקנו במשך השנה את מחירי הטיסה הזאת ולא מצאנו משהו משמעותית יותר זול. שימו לב שאלעל היתה אמורה להפעיל טיסות ישירות לטוקיו עם מטוס הדרימליינר והמחירים ההתחלתיים ממש לא היו נוראיים כשהתפרסמו במקור – פחות מ-$1000 לאדם. עבורנו, כמשפחה של 5 נפשות, עדיין משתלם לקחת קונקשן כי ההפרש לאדם בטיסה הזאת הוא $286, כלומר $1ֿ,430, מה שמשתווה לשבוע וחצי של איירבנב/הוסטל. הטיסה עצמה יצאה ב-7 בבוקר, כך שיצא שהערנו אותם באמצע הלילה, וישר יצאנו לטייל במוסקבה. עלינו על טיסת לילה והם ישנו רוב הטיסה ממוסקבה לטוקיו. כל הבלבול של השעות דווקא עזר, בעיניי, ולא סבלנו במיוחד מג׳ט לג.

טוקיו עם ילדים - טיסות באירופלוט
טוקיו עם ילדים – טיסות באירופלוט – המתנות השוות

ברמה האישית, אין לנו בעיה עם קונקשנים ודווקא ההפרש במחיר מאוד שווה לנו, אבל לאחרים עדיפה הטיסה הישירה ופחות התעסקות. הפעם האוכל באירופלוט היה הרבה יותר טוב מהטיסות הקודמות ובאמת שאין לי תלונות עליהם בכלל. בפוסט שלי על לטביה תוכלו לקרוא קצת על אירופלוט והמתנות השוות שהילדים מקבלים. עוד דבר: שווה לבדוק אפשרות לנחות בטוקיו ולהמריא מאוסקה או ההפך. הטיסות לרוב יותר יקרות בצורה כזאת, אבל זה יכול לחסוך לכם צורך בפאס הרכבות JR Pass, או לפחות לקצר את הזמן שתצטרכו אותו. פה תוכלו לקרוא עוד על פאס הרכבות – לא חובה לקנות, אבל כן חשוב לקרוא ולהבין ולחשב לפני שמחליטים אם כן או לא לקנות. בסוף הפוסט, נרשום לכם את סך העלויות שלנו מהטיול, לא כולל דלק ואטרקציות קטנות, כדי שתהיה לכם הערכה לעצמכם.

אנחנו לקחנו רכבות מהשדה לאיירבנב, אבל אם אתם מגיעים בשעה פחות נוחה, או שמעדיפים הסעה ישירה, יש את אוטובוס הלימוזינה שלוקח לכל מיני מלונות בעיר. פה תוכלו לרכוש כרטיסים ולבדוק איפה האוטובוסים עוצרים כדי לראות אם יש מקום שקרוב אליכם ואפשר גם לקחת שאטל קטן יותר.

תחבורה ציבורית בטוקיו

פס הרכבת של יפן - הפס הרישמי
פס הרכבת של יפן – הפס הרשמי JR Pass

התניידנו בטוקיו רק ברכבות, והאמת היא שהעלויות היו גבוהות משזכרנו. עד גיל 6 אין צורך לשלם על תחבורה ציבורית. יש מספר חברות שונות המפעילות את הרכבות, כך שלפעמים צריך להחליף רכבת ולשלם מחדש במקום לשלם על כרטיס אחד לכל הדרך. יש מספר קווים של JR בטוקיו שכלולים בפאס, אבל העלות לא מצדיקה את הפאס אלא אם כן זה בסוף ההפעלה או תחילתה ממש לפני שיוצאים למרחקים. יש פאסים יומיים אבל צריך לבדוק שהם כוללים את כל הקווים בהם אתם מתכוונים להשתמש.

הרבה אנשים חוששים מהתחבורה ביפן וחבל – היא מסודרת, מהירה, בזמן, והכל גם כתוב באנגלית. לא היתה לנו שום בעיה להתנייד באף עיר, וגם כשהיינו צריכים עזרה, תמיד היה מישהו בתחנה שיכל לעזור. לא רק שכל השלטים כתובים באנגלית, אלא שלכל תחנה יש מספר, אות לטינית וצבע לכל קו שעובר בה. למשל, בתחילת הטיול, לקחנו דירת איירבנב ליד תחנת Kurame.

טוקיו עם ילדים - תחבורה ציבורית בטוקיו
טוקיו עם ילדים – תחבורה ציבורית בטוקיו

הקו עצמו אדום ומספר התחנה הוא A17, כך שמאוד קל לדעת גם לאיזה כיוון לנסוע. אם אנחנו בתחנה מספר 15, אז צריך לקחת את כיוון שעולה כדי להגיע ל-17. המערכת הזאת עובדת בכל הערים בהן היינו, כולל בספורו באי הצופני, הוקיידו. יש בטוקיו כרטיסים יומיים לעד ל-72 שעות שניתן לרכוש שכולל חלק גדול מהתחבורה הציבורית. שווה לבדוק איזה קווים הם כוללים (אם המלון/איירבנב שלכם על אחד הקווים אז יש סיכוי טוב שישתלם ה-72 שעות). גם בערים אחרות יש כרטיסים כאלו, אבל חשוב לזכור שיש מספר חברות שמפעילות את הרכבות, לכן יכול להיות שהכרטיס לא יכלול הכל ושווה לבדוק כל יום בפני עצמו.

נגישות בטוקיו

טוקיו עם ילדים - מפת נגישות במטרו
טוקיו עם ילדים – מפת נגישות במטרו

ברוב תחנות המטרו יש מעליות ובכמעט כולן יש מדרגות נעות (שלרוב מספיקות עם עגלות יחיד אבל לא תמיד תאומים). אפשר לראות באתרי המטרו איזה תחנות מונגשות ואפילו איפה נמצאות המעליות. סליחה מראש על איכות התמונה, אבל בכל תחנת רכבת בה ראיתי את המפות האלו, הן היו על עמודים ולא במצב טוב לצילום. אבל כפי שאפשר לראות, הם רושמים איזה שירותים נמצאים בכל תחנה: שירותים, מעליות, מדרגות נעות ועוד, ואפילו מראים את הקרבה לאיזה קרון. העלייה לכל הרכבות קלה וחלקה – זה לא כמו בארץ שיש מדרגות, אפשר פשוט לעלות בקלות. חשוב לציין שאומרים שהיפנים לא קמים עבור אלו שצריכים (מבוגרים, נשים בהריון וכ״ו) אבל מהניסיון שלנו, קמו המון כדי לפנות מקום לילדים. מצד שני, הם עשו הרבה רעש אז יש מצב שברחו מאיתנו.

מבחינת אטרקציות, כמעט הכל מונגש ומה שלא ב-100%, כמו TeamLab Planets עליו כתבנו למטה, יש להם פתרונות ללכת מסביב. בלי קשר, מי שמטייל עם תינוקות ימצא שעדיף שתמיד יהיה מנשא בעגלה. חשוב לדעת שביפן אין פשע ואין גניבות ואין בעיה להשאיר את העגלה בכניסה לאטרקציות ולהמשיך במנשא. ברחובות תוכלו בקלות לראות בכל מקום אופניים שבכלל לא נעולים.

המדרכות ביפן לרוב רחבות ובמצב מושלם כך שאין בעיה להתנייד ברחובות העיר.

אוכל בטוקיו, יפן

טוקיו עם ילדים - מסתדרים עם האוכל
טוקיו עם ילדים – מסתדרים עם האוכל

הרבה אנשים דואגים (בצדק) לגבי הילדים שלהם והאוכל ביפן. אנחנו הופתענו מאוד לטובה שהילדים היו מאוד פתוחים לדברים חדשים, והם מאוד אהבו את הנודלס הדקים יותר (הם פחות התחברו לאודון, אבל גם אמא שלהם לא אוהבת, אז היא מבינה). לגבי עלויות, כמובן שהכל תלוי בכם והמקומות בהם תבחרו לאכול. לקחנו לרוב איירבנב או הוסטל עם מטבח וקנינו לחם, ממרחים, קורנפלקס וחלב, וככה אכלנו ארוחת בוקר בזמננו ובזול. ארוחת צהריים תמיד אכלנו בחוץ, ואת ארוחת הערב לרוב רכשנו בחנויות הנוחות (קונביני conbini) שיש ממש בכל פינה. הרשתות הגדולות הן 7Eleven, Family Mart, ו-Lawson. בצפון יש גם את רשת Seicomart.

טוקיו עם ילדים - אוכל בחנויות הנוחות קונביני conbini
טוקיו עם ילדים – אוכל בחנויות הנוחות קונביני conbini

בחנויות הנוחות אפשר למצוא את כל מה שצריך, מאוכל ועד סבון וחיתולים. אין ביפן תרבות של ״לדפוק מחיר״ כמו שיש בארץ ובהרבה מקומות בעולם, והמחירים בחנויות הנוחות יהיו כמעט זהים למחירים בסופר. מה שאנחנו הכי אוהבים בחנויות הנוחות הוא האוכל הטרי. אפשר למצוא אוכל מוכן כמו פסטה, סלט, סושי, נודלס, כריכים ועוד, והאמת היא שיותר זול לרכוש סלט בחנויות אלו מאשר לרכוש את כל הירקות בנפרד ולהכין סלט בעצמכם. רוב הארוחות האלה עולות בין $5-7 למנה וחוסכות את הצורך ללכת למסעדה, וגם נוחות יותר לסיום היום. בחלק מהמקומות גם יש איפה לשבת לאכול. הכי חשוב, האוכל תמיד טרי מאותו היום: יש חוק ביפן שהאוכל חייב להיות מאותו היום, כך שתמיד יהיה טרי, ובערב גם תוכלו לפעמים למצוא את האוכל במחירים מוזלים (לרוב אחרי 20:00, לפעמים 21:00). כמובן שיש גם סופרים גדולים בטוקיו, וגם בהם יש אוכל מוכן (ומוזל בלילה). הרשת שהיתה ליד ההוסטל שלנו היתה Life וראינו אותה במספר מקומות בעיר.

טוקיו עם ילדים - אוכל בחלונות של המסעדות
טוקיו עם ילדים – אוכל בחלונות של המסעדות

לגבי המסעדות, כמו בכל מקום יש מסעדות יקרות ויש זולות יותר. לרוב הוצאנו 800-1200 ין למנה (25-40 ש״ח) ובכל מסעדה תוכלו לראות את התפריט בחלון המסעדה מלווה בדוגמאות מפוסלות של האוכל. לפעמים אנחנו ממש בוחרים את האוכל לפי מה שראינו בחלון! אם בא לכם אוכל מערבי, תוכלו למצוא בקלות רשתות מוכרות כמו מקדונלדס, KFC ועוד, וכמובן שגם מסעדות איטלקיות ואחרות.

הכי חשוב: אוכל יפני זה לא רק סושי ונודלס: נצלו את הביקור כדי לטעום את המאכלים המקומיים כמו אטריות סובה ואודון, טונקאצו (Tonkatsu) שזה כמו שניצל, אוקונומיאקי (שזה סוג של פנקייק מלוח), יקיטורי, ירקות ופירות ים בטמפורה, ראמן, גיוזה ועוד. כשלא היינו בטוחים איך משהו יתקבל, הזמנו מנה או שתיים, נתנו להם לטעום והזמנו עוד (או משהו אחר) בהתאם.

לינה בטוקיו

יש מספר אפשרויות לינה ביפן בכללי: איירבנב, הוסטלים, מלונות, וריוקנים. כמובן שיש קומבינציות של הנ״ל. אנחנו בחרנו ללון בהוסטלים ובאיירבנב במהלך הטיול, גם מטעמי חסכון כספי וגם נוחות. יש לנו שלושה ילדים וקשה למצוא חדרים משפחתיים בעל הולם, אבל ביפן עוד יותר. בסיבוב הראשון שלנו ביפן היינו באיירבנב וכשחזרנו היינו בהוסטל ממש מעולה K's House Tokyo Oasis. ההוסטל מרשת K's House, היינו אצלם בקיוטו שלוש פעמים ב-8.5 השנים האחרונות וגם היינו בעוד כמה אחרים. המיקום פצצה, 3 דקות הליכה מ-Sensoji עם מלא אוכל, סופר, חנות נוחות ממש למטה, מסעדות וחנויות ודברים לעשות בסביבה. יש בחדרים שירותים ומקלחת פרטיים, שזה בכלל מעולה. יש להם חדרים לעד 5 אנשים כשרוב המיטות שהם הן מיטות קומותיים. לגבי איירבנב, המקום בו היינו היה נחמד, אבל קצת באמצע שום מקום (חוץ מחנות נוחות) לכן אני פחות ממליצה עליו. הנה הפוסט שלנו על איך לבחור דירה באיירבנב כדי שתוכלו להכנס לתהליך יותר בקלות.

המלונות והוסטלים בטוקיו קטנים מאוד – זה נכון לכל יפן, אז קחו את זה בחשבון כשאתם מזמינים. שימו לב שבהוסטלים יש שני סוגי לינה: מיטות רגילות או לינה יפנית. אני אישית ממליצה לחוות את זה לפחות פעם אחת – אנחנו היינו בכזה מקום באוסקה והילדים ממש ממש התלהבו. פה תוכלו לראות מלונות וההוסטלים המומלצים למשפחות בטוקיו.

חותמות מיוחדות

טוקיו עם ילדים - חותמות, חותמות בכל מקום
טוקיו עם ילדים – חותמות, חותמות בכל מקום

יש ביפן בכל מקום, בערך, חותמות מקסימות – בתחנות הרכבת יש של האטרקציות המרכזיות, באטרקציות עצמן יש, ואפילו בחלק מחנויות הנוחות. אנחנו קנינו לכל ילד מחברת קטנה בחנות של 100 ין (הכל בדולר) והם היו אצלי בתיק כל הטיול. כל פעם שהגענו לתחנת רכבת, הילדים הלכו לחפש את החותמת בזמן שרכשנו כרטיסים וגם בדקו בכל מקום אליו הגענו. הילדים חזרו הביתה עם מחברת מלא בחתימות וזכרונות – אני ממש ממליצה.

טוקיו עם ילדים – היום הראשון –  טוקיו סקייטרי Skytree, פארק Ohyokogawa-shinsui, קניון Olinas

נחתנו בטוקיו בבוקר והגענו יחסית מוקדם לאיירבנב, אבל היינו שפוכים, אז אכלנו ארוחת צהריים שקנינו בחנות הנוחות ליד הבית ויצאנו לרחוב המפורסם Akihabara. היה מקסים וחם וטעים, אבל היינו שפוכים אז חזרנו מוקדם וכולם, חוץ ממני, נרדמו לפני 19. מבחינתי זה היה מושלם כי תכלס כמעט לא חווינו ג׳ט לג.

טוקיו עם ילדים - Skytree סקייטרי
טוקיו עם ילדים – Skytree סקייטרי

בבוקר התעוררתי ב-5:30 (???) אבל נתנו לילדים לישון עד 8:30-9 אחרי יומיים שלא ישנו מספיק ויצאנו לכיוון ה-Tokyo Skytree, אחד המקומות הידועים ביותר ביפן בו לא היינו בביקורים הקודמים שלנו. יש בסקיי טרי המון חנויות והמון פעילויות לילדים כמו אקווריום (שאמור להיות ממש חמוד אבל לא הלכנו), פלנטריום, ומשחקיה לקטנים. הסקייסטרי הוא הבניין הגבוה ביותר בטוקיו ואפשר לעלות לתצפית על העיר, כולל רצפה מזכוכית. פה תוכלו לרכוש כרטיסים מוזלים (18% הנחה) לתצפית.

טוקיו עם ילדים - המשחקייה בסקייטרי
טוקיו עם ילדים – המשחקייה בסקייטרי

המשחקייה היתה קצת קטנה על בת ה-7.5, אבל מעולה לבני ה-5. לדעתנו היא מצויינת עד גיל 6 בערך, למרות שיש בזה משהו מיוחד גם לגיל 7 כי רוב הדברים שם שונים מאשר בארץ. המקום קטן מאוד ודי יקר והתשלום הוא לשעה ואז לוקחים תוספת אם נשארים יותר (אין צורך). הבחורות בכניסה לא דיברו אנגלית, אבל היו להן כרטיסיות מודפסות עם כל מידע והשאלות באנגלית, ויצא שיותר זול לקנות מנוי מאשר לקנות לשלושתם כרטיסי כניסה (אז מי שצריך וקרוב לכפר סבא – אשמח להשאיל לכם). במשחקייה, מעבר לבריכת כדורים חמודה, יש כל מיני ״דוכנים״ של אוכל יפני והילדים ממש נהנו שם, יותר מאשר כל השאר, האמת.

טוקיו עם ילדים - תערוכת חרקים
טוקיו עם ילדים – תערוכת חרקים

באותה הקומה, היתה תצוגה זמנית לקיץ על חרקים. אותי אישית זה די הגעיל כי ג׳וקים, אבל הילדים עפו על זה והיו שם פעילויות רבות. כשחזרנו לטוקיו בסוף הטיול, לקחנו אותם לקניון אחר בה גם היתה פעילות על חרקים (למות), כך שנראה שזה משהו שעבר הרבה בעיר.

טוקיו עם ילדים - פארק Ohyokogawa-shinsui
טוקיו עם ילדים – פארק Ohyokogawa-shinsui

יצאנו מה-Sky Tree כדאי ללכת לכיוון קניון Olinas כי יש שם Toys r Us ורצינו לקנות לילדים בוסטרים. בדרך לקניון, במקום ללכת על הכביש ולעבור מיליון בניינים, הלכנו דרך פארק Ohyokogawa-shinsui מתחת לכבישים והיה מהמם ממש!

טוקיו עם ילדים - פארק Ohyokogawa-shinsui
טוקיו עם ילדים – פארק Ohyokogawa-shinsui

קשה להאמין שהשקט והיופי הזה נמצאים מטרים ממכוניות ורעש. יש שם גם מקום להשתכשך במים והיו הרבה ילדים עם בגדי ים וגלגלי ים שהגיעו במיוחד בשביל זה. אני ממליצה לקחת איתכם לפחות מגבת (אנחנו לא התכוננו מראש ונאלצנו להגביל אותם במים).

הגענו לקניון ויש בכניסה גן שעשועים גדול שהילדים שיחקו בו שעה (לא בטוחה באיזו כוחות). יש בצד אחד מתקנים לגדולים יותר ובצד השני לקטנים יותר. בקניון עצמו יש כל מיני מסעדות (כולל סטארבקס) ומלא חנויות. המחירים בטויס אר אס קצת יותר נמוכים מאשר בארץ, אבל לא משמעותית. בכוחותנו האחרונים, חזרנו לדירה אחרי שקנינו משהו קטן לאכול בחנות הנוחות ליד הדירה.

היום השני – המוזיאון הדיגיטלי TeamLab Planets ופארק Tokyo Rinkai Disaster Prevention

בבוקר נסענו לאודייבה וביקרנו במוזיאון הדיגיטלי TeamLab Planets והיה מקסים. קשה לצלם שם טוב אז דעו שבמציאות הרבה יותר יפה. יש שני  מוזיאונים דיגיטליים בטוקיו: Planets ו-Borderless (אליו הגענו בסוף הטיול). לפלנטס צריך להזמין כרטיסים מראש ליום ושעה מסויימת. בעונה חלשה יותר, אפשר בטח להזמין יום-יומיים לפני, אבל לא הייתי לוקחת סיכון בשיא העונה (קיץ, אפריל ואוקטובר).

טוקיו עם ילדים - TeamLab Planets
טוקיו עם ילדים – TeamLab Planets

הגענו באיחור קל ועדיין נתנו לנו להכנס, אבל במקרה לא היה עמוס באותו היום. חשוב לדעת שבאמצע המוזיאון יש חדר שכולו מים וזה מגיע עד לברכיים של המבוגרים, כלומר הפולקעס של הקטנים. במוזיאון יש להם בגדים להחלפה למי שנרטב כי יפן, והאמת היא שהציעו לנו להחליף כשהילדים בכל זאת נרטבו קצת. המוזיאון לא נגיש כולו – בהתחלה יש חדר שבו זוחלים ואז עוברים למקומות שיותר נגישים.

טוקיו עם ילדים - TeamLab Planets
טוקיו עם ילדים – TeamLab Planets

אפשר לעקוף את החדר הזה אם מגיעים עם עגלה, אבל אני באמת הייתי מביאה מנשא לתינוקות ופעוטות כדי להנות כמה שאפשר מהמקום. אין הגבלת זמן במוזיאון וגם אין הגבלת זמן בכל חדר, כך שאפשר להשאר כמה שרוצים. היינו במוזיאון כמה שעות והיה ממש כיף, מעניין ושונה מכל מקום בו היינו עד אז.

טוקיו עם ילדים - Disaster Museum
טוקיו עם ילדים – Disaster Museum

משם נסענו למוזיאון Rinkai Disaster Prevention החינמי בו מלמדים ילדים מה לעשות במקרה של רעידת אדמה. הקומה הראשונה סופר מדליקה, השנייה פחות, אבל היה כיף לראות את הסרטון שלהם ולהפסיק ללכת 😉 התכוונו משם ללכת למוזיאון המדע עם הרובוט אסימו המפורסם, אבל תכלס היינו עייפים מדי וידענו שלמחרת ניסע ל-DisneySea אז לא רצינו לבזבז כוחות.

טוקיו עם ילדים - בסביבת הקניון באודייבה
טוקיו עם ילדים – בסביבת הקניון באודייבה

נסענו לקניון באודייבה ונפלנו לגמרי במקרה על הופעה חינמית של להקה שהכרנו שירים שלה: Jonas Blue! האמת היא שזה היה ממש כיף, במיוחד כי היה לא צפוי. יש ליד הקניון את פסל החירות שטוקיו קיבלה במתנה מצרפת, ובדיוק ליד היתה תחרות כלשהי של אמנות ונתבקשנו להצביע עבור החולצה שהכי אהבנו – וזכינו בכרטיס למוזיאון המדע אליו לא הגענו! חשבנו שנשתמש בו כשנחזור לטוקיו אבל לא הספקנו בסוף להגיע. חבל, כי המוזיאון מהמם – היינו בו בביקור הראשון שלנו ואנחנו ממש ממליצים.

רכשנו כרטיסים לפסטיבל בהמשך הטיול (שבסוף התבטל כי היה טייפון בדיוק שם), אכלנו ארוחת ערב, וחזרנו הביתה. בנקודה הזאת, הקטנים שניהם אמרו שהם רוצים לעבור ליפן כשהקטן גם ספציפית ביקש שאחד מאיתנו יחזור לכפר סבא כדי להביא את הבית שלנו בזמן ששאר המשפחה נשארת בטוקיו.

היום השלישי – דיסנילנד TokyoSea!!!

בילינו את כל היום בדיסני טוקיו סי, אחד משני הפארקים של דיסני בטוקיו. בניגוד לפארק הראשי, שדומה לפארק בפריז ובשאר העולם, בערך, Disney Tokyo Sea הוא פארק ייחודי, היחיד בעולם, שמתוכנן סביב מים. כל המתקנים במים או קשורים לסרטי דיסני שקשורים למים, כמו בת הים הקטנה. אמנם אפשר לרכוש כרטיסים מוזלים במעט אונליין באתרים אחרים, אבל צריך לאסוף אותם מתחנת הרכבת במקום פשוט להדפיס, אז בעיניינו עדיף פשוט לרכוש באתר הרשמי. אי אפשר לקנות בטוקיו כרטיסי פסט פאס בתוספת תשלום.

טוקיו עם ילדים - טוקיו דיסני סי Tokyo DisneySea
טוקיו עם ילדים – טוקיו דיסני סי Tokyo DisneySea

באתר של דיסני טוקיו אפשר לראות את התור בכל מתקן כדי שתוכלו להחליט לאן כדאי להגיע, ואפשר להוציא כרטיסי פסט פאס במכשירים, אבל עדיף להוריד את האפליקציה. אנחנו לא הספקנו להוציא יותר מפסט פאס אחד כי הכל נסגר מהר – האפלקציה רק זמינה בחנות של יפן, אבל זאת הדרך הכי קלה להזמין כרטיסי פסט פאס שנותנים לך טווח של זמנים להגיע ולעלות על מתקן בלי תור.

בחלק מהמתקנים נרטבים אז עדיך להביא מגבת ואפילו החלפת בגדים. הפארק מחולק לשבעה אזורים כשכמו בפארקים הרגילים, יש מתקנים לגדולים וגם לקטנים. יש עולם שלם של בת הים הקטנה שברובו ספציפית לילדים הקטנים יותר. בניגוד לדיסנילנד פריז, באפליקציה הזאת אי אפשר להרשם מראש כדי להפגש עם הדמויות, אבל רק חיכינו רבע שעה כדי לפגוש את אריאל, בת הים הקטנה. לא ניסינו לפגוש אחרים.

טוקיו עם ילדים - טוקיו דיסני סי Tokyo DisneySea
טוקיו עם ילדים – טוקיו דיסני סי Tokyo DisneySea

למרות שהיינו בסוף יולי, וזאת כבר עונת הקיץ החזקה, הגענו ביום שלא היה נוראי וברוב המקרים לא חיכינו יותר מחצי שעה כדי לעלות על מתקן. למרות שבתחילת היום התפצלנו כדי שבעלי יביא פסט פאסים בזמן שאנחנו חיכינו בתור, בפועל לא ממש היה צורך מעבר לשני מתקנים. אנחנו מאוד נהננו בטוקיו סי, אבל אני חייבת לציין שלא היה לנו את האפקליציה וחבל כי זה ממש שידרג לנו את החוויה כשהיינו בדיסנילנד עצמו. באתר הזה תוכלו לראות, פחות או יותר, מה הימים העמוסים יותר ואלו פחות עמוסים. אנחנו כמובן לא יכולים להעיד על הימים שלא היינו, אבל בהחלט בחרנו בעזרת האתר הזה ימים שהיו מצויינים. פה תוכלו לקרוא על דיסנילנד פריז – כמעט הכל רלונטי גם פה, חוץ מהאפליקציה לפגוש את הדמויות, שאין בדיסני טוקיו. למחרת כבר טסנו לצפון האי, אז המשך המסלול הוא מהימים האחרונים שלנו בטוקיו.

היום הרביעי – בחזרה לטוקיו ואסאקסה Asakusa

טוקיו עם ילדים - סיבוב באסקאסה Asakusa
טוקיו עם ילדים – סיבוב באסקאסה Asakusa
לקחנו את הרכבת מקיוטו לטוקיו, מה שלקח כמה שעות, ובצהריים הגענו להוסטל המעולה מעולה מעולה שלנו, K’s House Tokyo Oasis, שממקום באסאקסה במיקום מושלם במרחק של 4 דקות הליכה ממקדש הסנסו-ג׳י. יש מיטות קומותיים ובכל חדר יש שירותים ומקלחת פרטיים. יש חדרים לעד 5 אנשים.
ההוסטל ממוקם במרחק של שתי דקות הליכה מהרכבת ויש ממול Family Mart. יש מדרחוב חמוד, סופר גדול של Life, החנות המפורסמת דון קיחוטה, וקניון חביב עם דייסו (חנות של 100 ין) והמון מסעדות, כולל מקדונלנדס, במרחק של כמה דקות הליכה מההוסטל. בערב הסתובבנו בשכונה, עשינו קצת שופינג, אכלנו והלכנו לישון.

טוקיו עם ילדים – היום החמישי – מקדש הסנסו-ג׳י Senso-ji, רחוב Nakamise והעולם של סנריו (הלו קיטי)

טוקיו עם ילדים - מקדש סנסוג׳י Senso-ji Temple
טוקיו עם ילדים – מקדש סנסוג׳י Senso-ji Temple
בבוקר הלכנו למקדש הסנסו-ג׳י Senso-Ji, אחד המקדשים הכי מוכרים ביפן. לפני המקדש, יש רחוב ארוך של שופינג בשם Nakamise שם אפשר לקנות פשוט הכל מהכל, וזה אחלה מקום לקנות מזכרות. המחירים לא יותר גרועים מהחנות דון קיחוטה שכולם מהללים, למרות ששווה לבדוק מחירים כי ראינו פערים בין הביתנים השונים. סביר להניח שחלק מהדברים אפשר למצוא ביותר זול במקומות אחרים שלא מתויירים וגם שווה בכללי לבדוק מחירים בכל מקום – יצא שהמגנטים הכי זולים, למשל, היו ב-Family Mart שהיה מול ארמון אוסקה.
לימדנו את הילדים קצת על המנהגים המקומיים, שאת חלקם הם זכרו מהחלק הראשון של הטיול, ועלינו למקדש. הלכנו קצת ברחובות באזור והתכוונו ללכת לפארק השעשועים הקטן מאוחרי ההוסטל שלנו אבל התחיל לרדת מבול אז אכלנו ארוחת צהריים ועלינו לחדר.
טוקיו עם ילדים - עולם סנריו הלו קיטי Sanrio Puroland Hello Kitty
טוקיו עם ילדים – עולם סנריו הלו קיטי Sanrio Puroland Hello Kitty
כשהגשם נרגע, נסענו לעולמה של הלו קיטי, סוג של פארק שעשועים מקורה עם כמה מתקנים, כמה פינות חמד, ומופעים. היינו רק 2-3 שעות וזה לא היה מספיק והתורים למתקנים היו יחסית ארוכים (לא כמו דיסני, אבל לא ציפינו לעמוד בתור ככה). בדיעבד, עדיף ללכת כבר בבוקר כדי לא להרגיש את הלחץ של הזמנים. הילדים מאוד נהנו, אם כי לדעתי הגדולה (7.5) היתה כבר בטווח הגבוה של הגיל – לא הייתי ממליצה מעל גיל 8 אלא אם כן אלו ילדים שממש אוהבים את הלו קיטי.
טוקיו עם ילדים - עולם סנריו הלו קיטי Sanrio Puroland Hello Kitty
טוקיו עם ילדים – עולם סנריו הלו קיטי Sanrio Puroland Hello Kitty
בסך הכל, המקום בנוי היטב, ממש מתוק, ומלא מבוגרים שמתים על הלו קיטי. העלות לא זולה, אבל באתר וויג׳ין אפשר לרכוש כרטיסים מוזלים. לצערי הרב, לא בדקתי את האתר בזמנו וחבל כי ההנחה ממש גבוהה – קרוב ל-50% מהעלות. פה תוכלו לרכוש כרטיסים מוזלים ובאמת שכדאי.

היום השישי – מוזיאון הקקי ו-TeamLab Borderless

בבוקר הבא, נסענו למוזיאון הקקי! כן כן, כמו שזה נשמע, וזאת היתה אחת החוויות המצחיקות שחווינו. זה מוזיאון זמני שרק היה אמור להציג עד אמצע ספטמבר אבל לפי האתר, הוארך עד סוף אוקטובר, אז אם אתם שם עכשיו, תוכלו לבקר. המוזיאון נמצא ב-DiverCity Tokyo Plaza. עלות: 1600 ין למבוגר, 900 לילד מגיל 6, חינם לילדי גנים. עלות גבוהה יותר ברכישה במקום. רצוי לרכוש כרטיסים מראש, היו אנשים שלא יכלו להכנס, וגם יש הנחה קטנה למי שרוכש מראש
טוקיו עם ילדים - מוזיאון הקקי Unko Museum
טוקיו עם ילדים – מוזיאון הקקי Unko Museum
מוזיאון הקקי היה, לכל הדעות, הורס מצחוק (והילד השתמש בתמונות בפוסטר שלו בגן של ילד השבוע – וכולם שואלים אותו על זה!) וחזרנו עם מזכרת קטנה: קקי צבעוני מפלסטיק (אז יש לנו 5 צבעים). אכלנו בקניון, קניתי לקטנה קימונו הורס של הלו קיטי, ונסענו למוזיאון הדיגיטלי במורי.

המוזיאון הדיגיטלי TeamLab Borderless הוא האח של Planets בו ביקרנו בתחילת הטיול. הם שונים אחד מהשני, אם כי יש חלק קטן מפלנטס שנמצא בבורדרלס. לבורדרלס ממש מומלץ לרכוש כרטיסים מראש כי הם מגבילים כניסה, ובעונה החזקה (קיץ, פסח, אוקטובר) באמת יכולה להיות בעיה. בני דודים שלי לא הצליחו להכנס, וביום שאנחנו היינו בבורדלס, היה תור מטורף בחוץ של אנשים שחיכו להכנס. לא מגבילים את הזמן במוזיאון וגם לא צריך להזמין כרטיס לשעה מסויימת, בניגוד לפלנטס. אנחנו היינו יחד בערך 3 שעות במוזיאון ואני עזבתי כי הרצאתי באותו היום (על ניהול קהילות). רוני נשאר עם הילדים עוד יותר משעה והאמת היא שהיה כל כך הרבה לראות שם שבקלות לגמרי היינו יכולים להיות גם מעל 5 שעות אבל כבר היה מאוחר והם עזבו אך ורק בגלל השעה.
טוקיו עם ילדים - המוזיאון הדיגיטלי TeamLab Borderless
טוקיו עם ילדים – המוזיאון הדיגיטלי TeamLab Borderless
יש במוזיאון המון חדרים, כל חדר שונה לגמרי, ובכל חדר אפשר לבלות המון זמן. יש חדר גדול עם טרמפולינה ממש מגניבה (הורים חייבים לעלות עם ילדים עד גיל 6 או משהו כזה), ויש גם מגלשה ענקית, פינות של משחקים וטיפוס, ובכללי פעילויות לכל הגילאים.
טוקיו עם ילדים - המוזיאון הדיגיטלי TeamLab Borderless
טוקיו עם ילדים – המוזיאון הדיגיטלי TeamLab Borderless
יש חדר סופר מדליק שבו הילדים צובעים כל מיני חיות ים, מביאים את התמונות למישהו שעובד שם, וזה נכנס לתוך הים שעל הקיר והילדים יכולים לראות את היצירות שלהם ב״אקווריום״. בהחלט שווה כל ין ולגמרי הייתי מתכננת שם בוקר שלם.

טוקיו עם ילדים – היום השביעי – דיסנילנד טוקיו!

אנחנו לא חדשים לדיסנילנד והיינו כבר פעמיים בדיסנילנד פריז (יורודיסני) אז אני מודה שממש התלבטנו אם ללכת או לא, ובסוף החלטנו ללכת. ומזל שכך! בעזרת לוח השנה שמראה את הימים החזקים והחלשים, בחרנו יום שהיה באמת חלש! היו מתקנים שלא עמדנו בתור אפילו 5 דקות, כאלו שאיך שהגענו העלו אותנו על המתקן. אחרים עמדנו דקות ספורות. היו רק שני מתקנים בהם חיכינו יותר זמן וגם זה רק היה חצי שעה.

ה
טוקיו עם ילדים – דיסנילנד טוקיו

יש מספר מתקנים, כמו מלחמת הכוכבים ופו הדוב, שטכנית עמדנו בתור יותר מחצי שעה, אבל בפועל זה לא הורגש כי היו דברים לראות בדרך וזה העביר יופי את הזמן. בנוסף, בחרנו ללכת ביום גשום בכוונה מתוך תקווה שאנשים דווקא יבחרו לא להגיע בגלל הגשם. קנינו פונצ׳ואים ויצאנו לדרכנו, ואני מבטיחה שזה לא הוריד לנו מהחוויה אפילו בקצת.

טוקיו עם ילדים - דיסנילנד טוקיו
טוקיו עם ילדים – דיסנילנד טוקיו

עד כדי כך שאפילו ראינו את התהלוכה היומית, למרות שירד גשם כל המופע (וכל הכבוד לעובדים שרקדו ושרו כאילו יום שימשי מושלם של 22 מעלות!) אותם הדברים שכתבנו בפסקה על TokyoSea רלונטיים פה: כדאי להוריד את האפליקציה של דיסנילנד טוקיו כי יכולנו כך להרשם לפסט פאס בשנייה שעבר הזמן שהיינו צריכים לחכות, בלי שנצטרך לרוץ. פה תוכלו לקרוא על דיסנילנד פריז – כמעט הכל רלונטי גם פה, חוץ מהאפליקציה לפגוש את הדמויות, שאין בדיסני טוקיו.

טוקיו עם ילדים - דיסנילנד טוקיו
טוקיו עם ילדים – דיסנילנד טוקיו

בקצרה, הפסט פס (Fast Pass) הוא כרטיס מיוחד שאפשר להוציא בחינם פעם בשעתיים בחלק מהמתקנים. על הפס כתובה טווח זמן שבו אפשר להגיע ולא לעמוד בתור הארוך. יש מכונות מחוץ לכל המתקנים האלו ובהם סורקים את הכרטיסים כדי לקבל את הפסט פס. לחילופוין, בטוקיו ספציפית אםשר לההרשם לפסט פס ישירות באפקליציה ובכך לחסוך את הריצות. אם רוכשים את הכרטיסים דרך האפליקציה, אז אפשר ישר להזמין. אחרת, צריך להכניס את המידע מהכרטיסים בתוך האפליקציה לפני שאפשר להוציא פסט פאס. בכללי, אפשר להוציא פסט פס פעם בשעתיים. הכי חכם זה להוציא מיד פסט פס למתקן שיש בו את התורים הארוכים ביותר.

היום השמיני – חפש את מטמון – חרקים ברופונגי Ropongi, העכביש ברופונגי, שופינג, פסטיבל Awa Odori

טוקיו עם ילדים - משימת החרקים
טוקיו עם ילדים – משימת החרקים

משום מה, היפנים אוהבים את החרקים שלהם. אחרי יום מדהים בדיסני, שהיה מעייף ברמות על מכיוון שלא עמדנו הרבה בתור ורצנו ממקום למקום, רצינו יום קצת יותר רגוע. גם ככה תכננו בעיקר שופינג ליומיים האחרונים שלנו ביפן עם פסטיבלים בערב. אין לי מושג איך, אבל רוני מצא פעילות חמודה של חפש את המטמון בו הילדים קיבלו מפה והם היו צריכים למצוא כל מקום בו היתה עמדה מיוחדת שם יכלו לקבל חותמת של חרק אחר. כשהם אספו את כולם, הם חזרו לעמדת ה-information וקיבלו פרס קטן וחמוד.

טוקיו עם ילדים - העכביש ברופונגי Roppongi
טוקיו עם ילדים – העכביש ברופונגי Roppongi

קפצנו לבקר את הפסל העצום המפורסם של העכביש, שאמנם ראינו בביקורנו הראשון, אבל זה היה בלילה אז הפעם היה הרבה יותר כיף. אכלנו בקניון ארוחת צהריים, עשינו עוד קצת שופינג, ונסענו לפסטיבל.

ידענו שיהיה עמוס בפסטיבל, אבל בניגוד לפסטיבלים הקודמים, הפעם לא תכננו מספיק טוב ולא הגענו מספיק מוקדם – ולא מצאנו מקום טוב לשבת. הלכנו המון, הילדים היו שפוכים, והיינו קצת עצבנים כי זה הפסטיבל שפספסנו בגלל הטייפון שממש רצינו לראות. בסוף, מצאנו מקום בו הצלחנו לדחוף את הילדים מקדימה, ואנחנו עלינו למעלה לחדר מדרגות של מסעדה בו היה אחלה מקום לשבת ולצפות בתהלוכה. אחרי שעה פלוס, פשוט ניכנסנו למסעדה ואחלנו שם ארוחת ערב. בדרך חזרה לרכבת, כולנו היתפעלנו על האווירה החגיגית והנחמדות של כל האנשים במקום: הילדים קיבלו עוד מתנות מאנשים ראנדומלים ברחוב.

היום התשעי – עוד שופינג, שיבויה Shibuya, הפסל של האצ׳יקו, Genroku Festival Super Yosakoi

טוקיו עם ילדים - צומת שיבויה - אז לא הכל מושלם
טוקיו עם ילדים – צומת שיבויה – אז לא הכל מושלם

היום האחרון שלנו ביפן היה עמוס באיזי 🙂 התחלנו את היום בעוד שופינג, כולל גיחה מהירה לאזור הסנסו-ג׳י שוב כדי לקנות תחפושות של נינג׳ה לילדים ומתנות, ואז נסענו לשיבויה. מעבר החצייה בשיבויה Shibuya היא מהמוכרות בעולם, קוראים לצומת הטיימס סקוור של יפן. בסדר מופטי, כשכל הרמזורים אדומים לרכבים, אלפי אנשים חוצים את הכביש יחד ישר ובאלכסון.

טוקיו עם ילדים - פסל הכלב האצ׳יקו Hachiko
טוקיו עם ילדים – פסל הכלב האצ׳יקו Hachiko

ממש ליד הצומת יש פסל של כלב בשם האצ׳יקו Hachiko. האצ׳יקו היה מלווה את הבעלים שלו כל יום לרכבת ומחכה לו עד שחזר הביתה בערב. יום אחד, הבעלים של האצ׳יקו נפטר לפני שהגיע הביתה. האצ׳יקו, מצידו, המשיך לחכות לבעלים שלו במשך שנים עד שנפטר בעצמו. האצ׳יקו חשוב בתרבות היפנית כי הוא מסמל נאמנות. בתחנת הרכבת יש שילוט שמפנה ליציאה הנכונה כדי להגיע לפסל ויש תור לא ארוך כדי להצטלם עם הכלב. הילדים שלנו נהנו מהסיפור ובשיטוטים שלנו בשיבויה ראינו כל מיני רפרנסים להאצ׳יקו והילדים ממש נהנו לחפש עוד ועוד תמונות ופסלים.

באזור שיבויה יש גם הרבה חנויות ובערב הכל מואר בניאון – שווה ללכת בערב למי שלא היה והילדים שלו גדולים מספיק כדי להשאר ערים בלילה. קנינו מלא דברים מגבינים בחנויות של ה-100 ין (יש כמה בסביבה) ואכלנו ארוחה צהריים טעימה.

משם המשכנו לפסטיבל Harajuku-Omotesando Super Yosakoi, הפסטיבל האחרון של הטיול, שהתבטא בעיקר בתהלוכה מגניבה בכל מיני מוקדים בעיר. היו עוד מקומות בעיר עם אירועים אחרים אליהם לא ממש הספקנו להגיע. חוץ מהתהלוכה, היו גם מלא ביתנים והופעות של קבוצות ריקוד, וזאת היתה אחלה צורה להפרד מיפן.

פה יש לנו עמוד על יפן למשפחות עם ילדים בו תוכלו לראות את כל הפוסטים שלנו על יפן. אתם מוזמנים גם להצטרף לקבוצה מטיילים ביפן עם ילדים בפייסבוק.

וכמובטח, הנה העלויות שלנו ביפן, לזוג+3 לחודש שלם בקיץ. חסרות פה האטרקציות חוץ מדיסני (שהיה הכי יקר) וכבישי האגרה, ששכחנו לעקוב אחריהם. שימו לב שאם אתם לא שוכרים רכב, אז העלויות האלו יורדות, וגם הקרוואן היה יותר מפי שתיים העלות של איירבנב או הוסטל, מה שגם מוריד קצת בעלויות. העלות הסופית היא ההערכה שלנו עם כל המסביב שלא כלול בטבלה.

 • טיסות באירופלוט: $714 = $3,570
 • שלוש טיסות פנימיות $55 לטיסה (כפול 5 כפול 3) = $825
 • פאס רכבת לשבועיים לזוג+1 (חינם מתחת לגיל 6) = $1100
 • קרוואן ל-5 לילות = $1,500
 • רכב ל-5 ימים = $216
 • איירבנב/מלונות ל-22 לילות = $2,410
 • אוכל ליום – $80 ליום למשפחה = $2,400 (חשוב לקרוא למעלה על האוכל כדי להבין)
 • דיסנילנד טוקיו (שני פארקים, יומיים) – $478
 • דלק – $400
 • ביטוח נסיעות ל-5 לחודש – $330 אבל עשינו עם נקודות של אלעל אז ללא עלות עבורנו
 • 4 לילות חינם באוסקה על חשבון נקודות אלעל (שווי עלות ממוצע על פי שאר הטיול: $110 ללילה = $440)

סך הכל עלויות: $12,899 (או $13,669 לו היינו משלמים על אוסקה וביטוח הנסיעות), כלומר 45,215 ש״ח (או 48,000 ש״ח בלי נקודות)

ההערכה שלנו היא שהוצאנו כמה אלפי ש״ח על אטרקציות ותחבורה ציבורית בתוך העיר, לכן ההערכה שלנו היא 50,000-52,000 ש״ח לכל הטיול, כולל שופינג (לא היה הרבה). בכוונה רשמנו פה שורה שורה כדי שתוכלי להעריך, פחות או יותר, מה יעלה לכם. אנחנו לא היינו צריכים לשלם על תחבורה ציבורית לשניים הקטנים, שזה משמעותי מבחינת פאס ה-JR, אבל מצד שני לקחנו קרוואן אז העלות הנוספת של קרוואן על פני איירבנב/הוסטל פלוס הדלק וכבישי האגרה בהחלט מתכזזים אם יש עוד שני ילדים מעל גיל 6 עם פאס רכבות.

נפלו בעריכה

כרגיל, לא משנה כמה זמן נהיה במקום מסויים, לעולם לא נספיק להגיע לכל מקום. הנה עוד אטרקציות אליהן לא הגענו בטיול הזה בגלל מזג אוויר, גילאים לא מתאימים, או חוסר זמן.

 • מוזיאון המדע Museum of Emerging Science and Innovation, שידוע גם בשמו Mirakan, הוא מוזיאון ממש מעניין ומצויין לילדים. אנחנו היינו שם עוד לפני שהיו לנו ילדים וכבר אז היה את אסימו הרובוט. הוא כבר למד הרבה מאז והשתכלל כפי שניתן לראות בסרטון למעלה. שימו לב שבדרך כלל המוזיאון סגור בימי שלישי, למרות שלפעמים הם פתוחים בקיץ ובחגים. אפשר להעדכן באתר.
 • חוות אימון לוחמי סומו (Arashio-beya Sumo Stable) – מרכז מיוחד בו אפשר לראות אימוני סומו כמעט כל השנה. מאוד חשוב לבדוק את השעות מראש ולהרשם מראש כי השעות מאוד ספציפיות ויש הרבה תאריכים סגורים. אמנם יש תחרויות במשך השנה, אבל ממש מעט ולא בחופשות בית הספר שלנו (בטוקיו הם בינואר, מאי וספטמבר, שלפעמים נופל על חגי תשרי אז שווה לבדוק תאריכים מראש. היינו בתחרות של ינואר וזאת חוויה ממש מיוחדת ויחודית בה אפשר גם לאכול ארוחה של סומו במחיר מאוד נמוך.
 • מרכז הלגו Legoland Discovery Center – מרכז הלגו ממוקם באי אודייבה ולא מקבל מבוגרים ללא ילדים! יש קולנוע 3D, אומנם ביפנית אבל משעשע ולא צריך להבין יותר מידי. יש מסלול רכיבה כיפי לילדים בו מצילים את הנסיכה מהמפלצות שחטפו אותה. יש מינילנד (טוקיו מיניאטורי), מפעל לגו, מסלול רכיבה של מרלין, מסלול נינג'ה, שיעור יצירה, וכמובן חדר ליצירה חופשית. יש אפשרות לקנות כרטיס משולב עם מוזיאון השעווה מאדאם טוסו שנמצא באותו בניין. פה תוכלו לרכוש כרטיסים מוזלים מראש בהנחה של 33% למרכז עצמו (ללא כניסה למדאם טוסו, אבל פה תוכלו לרכוש כרטיסים ב-50% הנחה למדאם טוסו. הכרטיסים ששמנו פה יוצאים זולים יותר מהכרטיס המשולב במרכז הלגו).
 • רשת Joypolis – פארק שעושועים מבית SEGA שמתאים לילדים גדולים יותר, זה סוג של arcade עם משחקי מחשב באותו הבניין של מוזיאון הלגו, כך שאם יש לכם ילדים במגוון גילאים, תוכלו לפזר אותם בין שני המקומות. פה תוכלו לרכוש כרטיסים מוזלים.
 • מוזיאון Trick Art – מוזיאון אשליות שנמצא, גם הוא, באותו הבניין כמו מוזיאון הלגו באודייבה.
 • מרכז סוני Sony ExploraScience – מוזיאון המדע של סוני, עם 3 נושאים עיקריים: קול, אור ו3D. כל המוזיאון אינטראקטיבי. ילדים גדולים יוכלו להבין את הרקע של התצוגות מכוון שיש הסברים באנגלית, ילדים קטנים יותר יכלו להשתעשע מהמשחקים האינטראקטיבים. הכרטיס זולים: 500 ין למבוגר, 300 לילד מגיל 3.
 • פארק אואנו וגן החיות (Ueno Park and Zoo) – בפארק תוכלו לראות את פריחת הדובדבן היפהפיה (בעונה) ולבקר במספר מוזיאונים שנמצאים בו. אך גולת הכותרת מבחינתכם היא גן החיות המפורסם, Ueno Zoo, שבו הילדים יוכלו לראות מעל שלושת אלפים חיות מכ-400 זנים שונים, בהם פנדות ענקיות, קופים ופילים. אפשר לשכור במקום טיולונים לילדים שמתעייפים מהר אבל שאתם לא רוצים להביא להם עגלה במיוחד.
 • מוזיאון הסמוראי בשינג׳וקו – אנחנו היינו במוזיאון הסמוראי בקיוטו והיה כיף לא נורמאלי – הילדים עדיין מדברים על החוויה. במוזיאון תוכלו לראות חרבות אמיתיות של סמוראיים, ללמוד קצת על ההסטוריה (המרתקת!) וללבוש בגדי של סמוראי או קימונו ולהצטלם. פה תוכלו לרכוש כרטיסים מראש.
 • מוזיאון המים – מוזיאון קטן שמתאים לבערך שעה, לא יותר. הוא חינמי אז אין מה להפסיד. יש כמה משחקים איטראקטיבים לילדים במים. 4 קומות של משחקים, וקצת מידע חינוכי, חלק באנגלית. סגור בימי שני, או שלישי אם שני הוא חג, ובחופש סוף שנה אזרחית.
 • אקיהברה (Akihabara) – אקיהרבה הוא המרכז האלקטורניקה בטוקיו, ובשנים האחרונות גם נהיה מרכז גדול למנגה ואנימה. במאות החנויות תוכלו למצוא בערך כל מכשיר אלקטרוני שיעניין אתכם, אבל שימו לב שהשקעים והחשמל שונים ביפן ובמקרים מסוימים תצטרכו לחפש את המכשירים המתאימים לארץ. ברוב החנויות תוכלו לרכוש מכשירים tax free והשלטים בחוץ יעזרו לכם בקלות לאתר את החנויות האלו. בחנות Don Quixote (דוט קישוט) תמצאו מגוון מוצרים במחירים זולים (יחסית) מאוכל לאלקטרוניקה לצעצועים. בחנות Super Potato תוכלו למצוא את כל משחקי המחשב הישנים בהם שיחקתם בתור ילדים – או לפחות משהו מאוד דומה. בחנות Tsukumo Robot Kingdom תוכלו לרכוש מגוון רובוטים להרכבה בכל מיני גדלים.
 • שינג׳וקו (Shinjuku) + פארק Shinjuku Gyoen – תחנת המטרו של שינג׳וקו היא התחנה העמוסה ביותר בעולם בו עוברים מעל שני מיליון נוסעים ביום. בסביבת התחנה יש המון בניינים מאוד גבוהים, כולל מגדלי התאומים של ה-Metropolitan Government Office, אליהם ניתן לעלות ולראות את כל העיר ללא עלות. הבניין הדרומי ידוע בתור קצת יותר מעניין מהצפוני. גם פה יש מגוון עצום של חנויות לשופינג. בשינג׳וקו יש גם את פארק Shinjuku Gyoen, שמעבר ליופי שלו בכללי, ידוע בתור המקום הכי טוב לראות את פריחת הדובדבן בעונת הסאקורה (סביבות פסח).
 • מקדש מייג'י (Meiji Shrine) – המקדש המופלא הזה, שמוקף ביערות נרחבים, ונמצא במרחק הליכה מתחנת Harajuku, הוא אנדרטה שמוקדשת לנשמות האהובות של הקיסר מייג'י ובת זוגו, הקיסרית שוקן. במקדש החשוב הזה נערכת תפילה המונית לציון השנה החדשה (Hatsumode) בהשתתפות מעל שלושה מיליון מבקרים, וגם נערכות בו חתונות שינטו רבות. אך גם בימים רגילים ביקור במקדש ושיטוט בסביבה הטבעית שלו יכולים להיות מעניינים, מעוררי השראה ומהנים לכל המשפחה.
 • פארק יויוגי (Yoyogi) – פארק מקסים שקרוב למקדש מייג׳י שם תוכלו גם לשכור אופניים. בקיץ יש כל מיני מופעים ופסטיבלים אז שווה לבדוק מה יהיה בזמן שתבקרו.
 • רחוב Takeshita Dori – רחוב צר, עמוס באנשים וחנויות וממש ממש מגניב. לא הגענו עם הילדים כי כבר היינו באחד מהביקורים הקודמים, אבל יש ברחוב המון חנויות מגניבות ושונות וכל מיני סוגים של אוכל ואוכל רחוב (כמו קרפים יפנים). בסוף הרחוב יש מסעדה של אוקונומיאקי (okonomiaki) בשם Sakuratei בו תוכלו להכין לבד את האוקונומיאקי – עשינו את זה במקום אחר וזה ממש כיף.
 • מחוז הקניות גינזה (Ginza) – אזור קניות יוקרתי בטוקיו 

מחפשים טיסות זולות? הנה מדריך שיסביר לכם איך למצוא טיסות זולות ב Skyscanner. מחפשים מלונות מומלצים? הנה רשימת מלונות מומלצים למשפחות

הכנסו לקבוצה הבלעדית

תאמו לכם בית מלון

2 תגובות

 1. שמח שגיליתי את האתר, המון מידע חיוני. תודה על ההשקעה ושיתוף הידע.
  תמשיכו לבלות ולשתף !!!!

  1. תודה רבה! אנחנו ממשיכים לעדכן את העמוד הראשי של יפן עם עוד פוסטים, כותבים עכשיו את אוסקה <3 ואז נגיע להוקיידו גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הרשמו לקבל מידע על הטבות, הנחות, תחרויות ומסלולים חדשים