טריפ גרנטי – ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה – המדריך המלא

בתור צרכנים נבונים, חלק נכבד מאיתנו מזמין טיסות אפילו שנה מראש כדי לחסוך בעלויות. אבל מה לעשות שהחיים בינתיים ממשיכים ואי אפשר באמת לדעת מה יהיה בעוד שנה. עד לאחרונה, הביטוח היחיד שניתן היה לרכוש כלל ביטולים רק מסיבות בריאותיות של הנוסעים או קרובי משפחה מדרגה ראשונה – וגם זה רק אשפוז ומוות. חברת הביטוח הפניקס הבינו את הצורך של הצרכנים הישראליים, והשיקו ביטוח ייחודי: טריפ גרנטי.

טריפ גרנטי – על כל צרה שלא תהיה

טריפ גרנטי באה לתת למטיילים את הביטחון שבמידה וישתנו התוכניות שלהם, הם יוכלו לקבל החזר מירבי על ההוצאות שלהם. מעבר לכרטיסי הטיסה, ניתן לבטח גם מלונות, חבילות נופש, השכרת רכב, שייט, כרטיסים להופעות, השכרת ציוד, העברות למלונות ובחזרה ועוד – ממש כל מה שקשור לטיולים שלנו בחו״ל. במידה ותאלצו לבטל את הטיול, Trip Guaranty יחזירו לכם 80% מהעלויות – הסבר מפורט בהמשך.

Trip Guaranty – עלויות

העלות של פוליסת טריפ גרנטי משתנה בהתאם לחבילות שרכשת. בבסיס, העלות היאבין 2.5% ל- 8% מסך החבילה אותה תרצו לבטח. כלומר, אם הטיסה עלתה $100, אז העלות של ביטוח הטיסה תהיה גג $8. אם תוסיפו מלון שעלה $100 ללילה במשך 7 לילות, אז העלות למלונות תהיה $8 כפול 7 לילות, שהם גג $56. ניתן להשתמש במחשבון העלויות שלהם באתר של הפניקס. כפי שציינתי, כדאי לבדוק לבד כי העלות משתנה לפי מספר פרמטרים.

החזרים בגין ביטול הנסיעה

במידה ותאלצו לבטל את הנסיעה, תוכלו לקבל בחזרה 80% מהעלות ששילמתם. נחדד: הפניקס מחזירים לכם 80% ממה שהפסדתם בביטול הנסיעה. אם קיבלתם החזר חלקי מחברת התעופה, המלון, או חברת ההשכרה, אז תקבלו 80% מההפרש. אם נמשיך את הדוגמא של הטיסה ב-$100, אם לא קיבלתם בכלל החזר מחברת התעופה, וזה כולל ואוצ׳ר לשימוש עתידי, אז פוליסת Trip Guaranty תחזיר לכם $80 (כאמור – 80% מהעלות). אם, לעומת זאת, רק חוייבתם בדמי ביטול של $20, לדוגמא, אז ההפסד שלכם הוא רק $20. במקרה כזה, תקבלו החזר של 80% מתוך ה-$20, שהם $16. המטרה של טריפ גרנטי הוא שתדעו בוודאות שתקבלו החזר של 80% מההוצאות שלכם בטיול במקרה של ביטול.

הזמנת ביטוח טריפ גרנטי – תוך 7 ימים

את הביטוח הזה יש לרכוש עד 7 ימים ממועד רכישת כרטיסי הטיסה ולא פחות מ-15 ימים לפני הטיסה, כלומר הביטוח לא מתאים לטיסות של הרגע הדקה ה-90. הביטוח בתוקף מרגע רכישת הביטוח ועד 12 שעות לפני ההמראה מישראל.

הוספת שירותים משלימים

בקבוצה שאלו שאלה מצויינת: האם ניתן לעשות ביטוח לטיסות ולהוסיף בהמשך את בתי המלון, רכב ושירותים נלווים אחרים? התשובה היא כן. רובנו לא מזמינים מיד את המלונות וכ״ו באותו היום וטריפ גרנטי מאפשרים לכם להוסיף את השירותים האלו מאוחר יותר ובתנאי שהביטוח נעשה תוך 7 ימים מההזמנה של השירות החדש, בדיוק כמו הטיסות. כלומר, אם הזמנתם טיסות ב-1 בספטמבר, ואת ביטוח רכשתם ב-1 בספטמבר, תוכלו בדצמבר להוסיף את בית המלון כל עוד זה תוך 7 ימים מהזמנת בית המלון בפועל.

Trip Guaranty – האותיות הקטנות

מעבר לחלון הקטן בו ניתן להזמין את הביטוח, יש עוד מספר דברים שכדאי לדעת:

  • יש תקרה על ההחזר בגובה של $20,000. במקרה כזה, אני ממליצה להזמין מלונות עם אפשרות ביטול כדי שלא תצטרכו להוסיף את זה לביטוח טריפ גרנטי.
  • את ההחזר מקבלים רק אם הלקוח עצמו ביטל את הטיול – אם חברת התעופה נסגרת, למשל, לא תקבלו החזר. קחו את זה בחשבון כשאתם מזמינים טיסות מחברות עם בעיות ידועות.
  • את הפוליסה ניתן להזמין רק עד 365 ימים לפני הטיסה. זה בעיקר חשוב לגבי קרוז – רוב חברות התעופה לא מוכרות כרטיסים יותר משנה מראש במילא, אבל ניתן להזמין הפלגה גם 3 שנים מראש.
  • ניתן לקבל החזר על שירותים משלימים (השכרת רכב, מלונות וכ״ו) רק אם גם בוטלה הטיסה. לא ניתן לקבל החזר כי שיניתם את דעתכם.
  • ביטוח טריפ גרנטי מכסה אך ורק את הטיסות והשירותים הנלווים. זה לא ביטוח בריאות למקרה שתחלו או תפצעו בחו״ל לכן מומלץ לרכוש ביטוח בריאות בנוסף לפוליסה של טריפ גרנטי.

קבלת החזר כספי בגין ביטול טיסה

על מנת לקבל החזר כספי בעבור טיול שבוטל, כל מה שעליכם לעשות הוא לשלוח לחברה את המסמכים המבוקשים הרשומים באתר. מכיוון שזהו ביטוח ביטול מכל סיבה, כל עוד סיבת הביטול אינה סגירת חברת התעופה, אתם תקבלו החזר של 80% ממחיר הטיסה ששילמתם.

מחפשים טיסות זולות? הנה מדריך שיסביר לכם איך למצוא טיסות זולות באיזיג׳ט, ואיך למצוא טיסות זולות ב Skyscanner. מחפשים מלונות? כך תוכלו לקבל את המחיר הכי טוב למלונות באתר Hotels.

הרשמו לניוזלטר
הרשמו לקבל מסלולים, עדכונים וטיפים לגבי טיולים בחו״ל עם ילדים. בנוסף, תוכלו לקבל עדכונים כשנפתחים תאריכים חדשים לטיסות לאו קוסט.
לעולם לא נחלוק את המייל שלך עם צד שלישי

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: