דיסנילנד פריז – כל מה שצריך לדעת כדי לתכנן חופשה מושלמת

לפני שנה היינו בדיסנילנד פריז (לשעבר יורודיסני). אנחנו בכלל טסנו לפריז בשביל חתונה ויצא לנו הכי זול ללון במלון של דיסנילנד פריז בגלל ההרכב הספציפי שלנו. הנה כל הטיפים שלי לחופשה נהדרת בדיסנילנד פריז, בין אם תשנו באחד מהמלונות שלהם ובין אם לאו.

דיסנילנד פריז - יורודיסני - זה עולם קטן מאוד
דיסנילנד פריז – יורודיסני – זה עולם קטן מאוד

גילאים – כשביקרנו בדיסנילנד פריז, היו לי ילדה בת 4 ותאומיקס בני 1.10. בעוד שהיה לנו ברור שבת ה-4 תהנה, לא היה לנו מושג שגם הקטנים יהנו כל כך. לדעתי מגיל 4 ומעלה זה אופטימלי. הבונוס של ילדים מתחת לגיל 3 זה שהם נכנסים חינם. בונוס מתחת לגיל שנתיים – גם הטיסה חינם. מינוס מתחת לגיל 3 או 4 (תלוי בבגרות הילד) – הם נוטים לברוח מהר כשהם רוצים אבל הולכים מאוד לאט בכללי, אז צריך עגלה, מה שיכול לעצבן אותם. זה היה החלק הקשה יותר עם הקטנים שלי, שלא יכולנו ״לשחרר״ אותם מלא. אם לא היינו טסים לחתונה, הייתי מחכה עד שהקטנים היו בני 3 או 4. עד גיל 3 גם אוכלים חינם בבופה. עוד פרטים לגבי המלון בהמשך.

בית מלון? ריסורט של דיסנילנד פריז? איירבנב?

זה מאוד תלוי עונה, אבל לדעתי עדיף להיות בבית מלון של דיסני בימים שאתם מתכוונים להיות בפארקים. דיסני הוא בערך 45 דקות (פחות או יותר) מפריז ברכבת (RER) אז אם תהיו בתוך העיר – תפסידו סתם מינימום של שעה וחצי ביום בנסיעות. בנוסף, לא היה לכם אופציה לחזור למלון לנוח אם תרצו (מה שבסוף לא עשינו ונתנו לקטנים לישון בעגלה). זה גם נותן אפשרות להחזיר ילדים קטנים לישון ולחזור לפארק מאוחר יותר עם הגדולים (או לבד  ) ישנה גם אפשרות ללון בבתי מלון בעיירה במרחק תחנה אחת מהפארק.

מה כוללים בתי המלון של דיסנילנד פריז?

דיסנילנד פריז - יורודיסני - מיקי ומיני
דיסנילנד פריז – יורודיסני – מיקי ומיני
 1. מיטות (  ) ולול קמפינג חינם לתינוקות. לנו יש שני פעוטות ואמרו לנו שרק אפשר מיטת תינוק אחד בחדר, אבל היו שתי מיטות זוגיות אז ידענו שנסתדר, במיוחד כי גם יש להם שם מעקה לשים על מיטה של ילדים כדי שלא יפלו, מה שקיבלנו. בפועל כשעשינו צ׳ק אין הם אמרו שיביאו לנו עוד מיטה אז יצא לנו ממש טוב עם שתי מיטות תינוק לקטנים.
 2. ארוחת בוקר בופה – נא לא להתלהב יתר על המידה, האוכל בסדר, אבל המבחר פיצי, לפחות בבית המלון שהיינו בו, סנטה פה, שהוא כביכול 2 כוכבים אבל היה סבבה לגמרי. כולם שם לוקחים עוד קרואסונים ומכינים כריכים לפארק (ולא היו שם עוד ישראלים שראינו, זה ממש כולם).
 3. כרטיסים לשני הפארקים (יש גם סטודיו של הסרטים שם עם מתקנים כמו רטטוי שבכלל לא הגענו אליו) לכל הימים שאתם שם, כלומר מהיום שאתם עושים צ׳ק אין עד שהיום של צ׳ק אווט כולל. במקרה שלנו, 3 לילות ו4 ימים של כרטיסים.
 4. Easy Pass – הפארקים נפתחים לציבור הרחב ב-10 בבוקר. אבל מי שישן במלונות של דיסני מקבל פס מיוחד שנותן לו להכנס לפארק ב-8, כלומר הפארק פתוח לשעתיים כל יום רק למי שנשאר במלונות (יש איזה 6). בשעות האלו יש תורים קצרים בהרבה לצילומים עם הדמויות, וזה הזמן היחיד שיש את מיקי ומיני ביחד. אחרת זה רק מיני או רק מיקי. בנוסף, התורים למתקנים קצרים מאוד בשעות האלו – דמבו היה 40 דקות המתנה בשעות השיא אבל ב9:30 בבוקר חיכינו רק שני סבבים, כלומר 10 דקות בערך. לכוסות המסתובבות לא חיכינו בכלל ועלינו (לבקשת הילדה) עוד פעם מיד. עם האיזיפס עשינו יותר בשעתיים משבדרך כלל עשינו ב-4, ואנחנו בכלל היינו ב off season אז רוב התורים היו יחסית קצרים. עוד לגבי זה בהמשך.
 5. שאטל חינם לפארק ובחזרה כל 12 דקות מ-730 בבוקר עד 1 לפנות בוקר.
 6. כרטיס fast pass שנותן להכנס למתקן בלי לחכות בתור (עוד מידע בהמשך).
דיסנילנד פריז - יורודיסני - סינדרלה
דיסנילנד פריז – יורודיסני – סינדרלה

מחיר דיסנילנד פריז

יש כמה קבוצות מחיר לכרטיסים לפארק שבעיקרון מחולקים ל-4:

 • פארק אחד לא בעונה
 • שני פארקים לא בעונה
 • פארק אחד בעונה
 • שני פארקים בעונה

הכל רשום באתר כולל תאריכים. המחירים נעים בין $67 למבוגר ו-$59 לילד ל-$95 למבוגר ו-$87 לילד. אלו מחירים די מטורפים (יש לציין שהזולים יותר לא תקפים בעונה החמה ותאריכים מסויימים). ילדים עד גיל 3 נכנסים חינם. אנחנו הזמנו כרטיסים רק חודשיים מראש (בעיקרון ביום שחברה של בעלי סיפרה לנו שהיא מתחתנת) ועדיין יצא לנו דיל ממש טוב. ילדים מתחת לגיל 7 היו חינם ליום יומיים, אז רק שילמנו על עצמנו. יצא לנו בערך $850 לשלושה לילות. כשמורידים את מחירים הפארקים, זה יוצא בערך כמו מלון בעיר או אפילו פחות. במקרה שלנו עם 3 ילדים שמחייבים בכל מקום אחר 2 חדרים, זה יצא לנו משמעותית פחות לישון במלון של דיסני. בלי קשר, בפעם הבאה שנטוס לדיסני אנחנו גם נישן בבית המלון שלהם כי זה פשוט משדרג ונותן מלא מבחינת חיסכון זמן וכ״ו. חשוב לי לציין שהסיבה שיצא לנו די זול הוא שטסנו בתחילת יוני, מה שעוד לא נחשב עונת הקיץ.

שירותי בייביסיטר במלונות דיסנילנד פריז

בבית המלון יש שירותי בייביסיטר. אבל לפני שאתם מתלהבים, צריך לשלם מינימום 3 שעות והמחיר הוא – wait for it – שלושים יורו לשעה (30) כלומר מינימום 90 יורו (130 ש״ח לשעה, מינימום 390 ש״ח כדי לצאת לדרינק עם בן או בת הזוג). מי ששוקל לעשות הסבה מקצועית – מצאתם.

מתקנים בדיסנילנד פריז

דיסנילנד פריז - יורודיסני - הכוסות המסתובבות
דיסנילנד פריז – יורודיסני – הכוסות המסתובבות

תמיד יש דברים שסגורים, אבל יש רשימה באתר שתמיד מעודכנת. על המפה של הפארק לא כתוב לאיזה גילאים המתקנים (למרות שהגבלות הגובה רשומות באתר וגם במפות, למיטב זכרוני), אבל מה שכן, המפה מסמנת איזה מתקנים יכולים להפחיד ילדים קטנים, מה שממש מדליק כי בזכות זה נמנענו ממתקנים מסויימים. יש בפארק שלטים במלא מקומות שמראים מה מצב התור במתקנים פופולארים כדי לדעת אם כדאי ללכת לשם או לא. בנוסף יש אפליקציה Disneyland Paris שמראה מה פתוח וסגור, איפה כל דבר נמצא, לוח הזמנים של ההופעות, וגם זמני המתנה בכל המתקנים כדי שתדעו לאן כדאי ללכת ולאן כדאי לחכות. מה שהמביא אותי לנקודה הבאה.

פסט פס Fast Pass

דיסנילנד פריז - יורודיסני - fast pass - פסט פס
דיסנילנד פריז – יורודיסני – fast pass – פסט פס

אחלה אחלה אחלה דבר, חבל שזה לא מייושם ביותר מתקנים, אבל הם בטח ימשיכו להוסיף לעוד מתקנים. יש מספר מוגבל של פסט פס לכל מתקן לכל יום. מגיעים (עדיף מוקדם) לכניסה למתקן ויש שם כמה עמדות מיוחדות שסורקים את הכרטיס כניסה שלך ומקבלים כרטיס מיוחד של עליה למתקן עם תווך שעות להגיע, ואז לא מחכים בתור. יש בעצם שני תורים: התור הרגיל שמחכים והתור של הפסט פס. אז לבאז לייטייר, למשל, הלכנו ב9:30 כזה וקיבלנו פסט פס ל10:15-10:45, כלומר יש לך פרק זמן של חצי שעה להגיע בלי לעמוד בתור. ובאמת עקפנו תור מכובד. באתר יש את הרשימה של המתקנים שיש להם פסט פס. כפי שציינתי קודם, מקבלי פסט פס אחד ליום בבית המלון שאפשר להשתמש בו איפה שרוצים מתי שרוצים, אבל רק אחד להיום. אבל אם לא משתמשים יום אחד אפשר להמיר בכרטיס ליום הבא.

תור יחידים

בחלק מהמתקנים (של הגדולים, כמו Space Mountain) יש תור נפרד ליחידים. זה תור שבדרך כלל די מהיר מכיוון שהוא לאנשים שלא אכפת להם אם הם יושבים עם חברים או משפחה, אז שמים אותם ב״חורים״ בשורות אחרות. כלומר אם יש מקום ל-4 אנשים בשורה ויש 3 חברים ביחד, נשאר מקום אחד פנוי ומכניסים מישהו משורת היחידים. זה פתרון ממש נחמד למי שלא אכפת לעלות לבד על מתקן.

אוכל בדיסנילנד פריז

דיסנילנד פריז - יורודיסני - פיצה מיקי מאוס
דיסנילנד פריז – יורודיסני – פיצה מיקי מאוס

האוכל בפארק מתחלק לארבעה סוגים: חטיפים למיניהם שבכל מיני מקומות, כמו וופל בלגי או קרפ, וארוחות זולות, בינוניות, ויקרות. במפה של הפארק כל המסעדות מסומנות ולידם יש סימן של דולר עד שלושה סימנים של דולר שמראים מה המחירים בכל מסעדה, כך שלא קשה למצוא מקומות מהזולים יותר. אנחנו רק אכלנו בזולים כשאכלנו בפארק. על המפה גם כתוב איזה סוג של אוכל יש – המבורגרים, נקניקיות, פסטות ופיצות, וכ״ו, אז אפשר לכוון לטעם אישי. במסעדות עצמן יש תפריט מאוד מצומצם שתכלס ממש גאוני. התור להזמין יחסית ארוך, אבל מכיוון שיש רק 3 ארוחות מבוגרים וארוחת ילדים אחת (פלוס כמה סלטים מינאטורים), יש להם פס ייצור מאוד מאוד מהיר ומקבלים את האוכל תוך בערך 2 דקות ממתי שמזמינים.

הארוחות מורכבות ממלא אוכל ויש כמה אפשרויות בכל דבר. מנה עיקרית, צ׳יפס או סלט, מיני מגנום או קינוח אחר שסצפיצי לסוג המסעדה (למשל טירמיסו או יוגורט או עוגת גבינה) ושתייה. הארוחות הזולות של המבוגרים עולות בין 11 יורו ל15 יורו, שזה בין 48 ל65 ש״ח, כלומר תואם את רוב העסקיות בארץ אבל כוללים גם קינוח, מה שרוב הארוחות פה לא. ארוחות הילדים קצת יותר יקרות מאשר בארץ, בערך 8 יורו, שזה בערך 35 ש״ח, תכלס גם בתוך התווך בארץ. בארוחות הילדים יש מנה עיקרית, צ׳יפס (לא זכורה לי אופציה אחרת לילדים), עגבניות שרי (לא לבחירה, פשוט מקבלים), גלידה עם שוקולד או תפוחים או יוגורט ושתייה. בפארק עצמו יש מלא קיוסקים כאלו של snacks כמו שאמרתי והמחירים דווקא בסדר גמור ברוב המקרים. קפה עלה בערך 3 יורו, שזה משהו כמו 13 שח, שלגמרי תואם מחירים בארץ בבתי קפה (חוץ מקופיקס). כולם מביאים מבתי המלון אוכל ואנשים די מביאים מבחוץ, וגם אנחנו תכננו, אבל בסוף אכלנו שם מהנוחות.

מחוץ לפארק יש את Disney Village עם מלא מסעדות שאמורות להיות זולות יותר, בכלל לא הגענו לשם. הארוחות בבית המלון ממש יקרות ויותר זול לאכול בפארק. הבופה של ארוחת ערב הוא 25 יורו למבוגר ו17 או משהו כזה לילד. לא יודעת איזה אוכל יש שם, אבל בשום צורה לא משלמים כאלו מחירים בפארק או בעיירה ליד אז לא שווה לדעתי, במיוחד לאור העובדה שהבופה של הבוקר מאוד דל.

פרק זמן מומלץ לשהייה בדיסנילנד פריז

כאמור, אנחנו הגענו לפריז בשביל חתונה ודיסני היה בונוס. היינו רק 3 לילות בצרפת, מתוכם בפועל היינו בערך יומיים בפארק במצטבר בגלל החתונה ומתי שנחתנו. המקום עצמו לא ענק, אבל כן יש מרווחים ממש גדולים בין מתקנים (זה בטוח בכוונה) וכמובן שיש טורים, למרות שהיינו במה שנחשב off season אז לרוב היה די מהיר, בין 5 ל-15 דקות, תלוי במתקן. אנחנו בכלל לא הגענו לסטודיו. לדעתי שווה להגיע גם ליום אחד כי המקום קסום בטירוף (כל עוד לא מנסים להשוות אותו לאורלנדו), אבל לדעתי צריך שם מינימום 4 ימים מלאים ואפילו יותר. אם היו לנו עוד יומיים אז אולי היינו מספיקים להגיע לסטודיו.

עוד בסביבה

מחוץ לדיסני יש את תחנת הרכבת RER שמגיעה לפריז. אפשר לקחת את הרכבת הזאת תחנה אחת (משלמים על ילדים מגיל 4) ויורדים בVal d’Europe שזאת עיירה קטנה ליד. יוצאים מהתחנה, פונים ימינה, ואחרי 100 מטר יש קניון ממש גדול עם סופר מאוד גדול Auchan (בצרפתית אומרים אושו osho) ואפשר לערוך שם קניות. מה שכן, בבית המלון שלנו לא היו מקררים בחדר, לא שממש היה לנו מה לשים שם, כי הרי חלב וגבינות היו בארוחת הבוקר ומשם יכולנו לשים בתיק לפארק במילא. לנו זה לא היה חיסרון. יש שם גם מלא מסעדות וזה היה שינוי ממש נחמד מהאוכל בפארק.

עגלות

אני ממליצה בחום להביא לילד בן 3 ומטה. המרחקים ארוכים והולכים מלא ביום. ביום שישי נפלו לנו, המבוגרים, הרגליים כבר ב17. מה שכן, יש להם עגלות להשכרה שם, אז אם הילד גדול יותר ומתעייף, או שאתם לא רוצים לסחוב את העגלה סתם, אז אתם יכולים להשכיר עגלה. אין לי פרטים לגבי מחירים כי הקטנים שלי אפילו לא בני שנתיים.

ביטחון בדיסנילנד פריז

יש עמדת ביטחון כמו בשדה התעופה והם מאוד רציניים שם. לא היו לנו טורים ארוכים שם, אבל יש ביטחון והיה חשוב לי לציין לנוכח המצב הבטחוני שם. (חחחח, אגב, שישראלים אומרים את זה.)

חנויות ביגוד וצעצועים

יקר למות, תביאו תחפושות מהבית (לפחות חצי מהילדים היו מחופשים, אם לא יותר). אם יש לכם אפשרות, תזמינו אוזניים של מיקי ומיני באיביי או משהו לפני כן כי הרוב מסתובב איתם. וגם תביאו כתרים כי אפילו נשים בנות 40 מסתובבות איתם 

כרטיסי הסים של Simless

קנינו אותן בהנחה בלמטייל בהנחה בזמנו. זה סים שעובד בכל העולם. המחירים של השיחות והסמסים זולים יותר מאשר גל החבילות שראיתי בארץ (הסתייגות: לא בדקתי אצל כולם אז אתם צריכים לעשות השוואות מחיר). מטעינים בפעם הראשונה ב$25 ומה שלא משתמשים נשאר שם לפעם הבאה. שיחות בין סימלסים הן שקל לדקה, שיחות נכנסות חינם. חבילות הדאטה שלהן ממש לא יקרות גם. אנחנו קנינו את הסים לשנינו וככה לא היתה לנו בעיה להתפצל כשרצינו. תתפלאו כמה פעמים יוצא לכם להתפצל, גם בטעות. אני עליתי על מתקן עם הגדולה כשהקטנים כמעט נרדמו אז הוא טייל איתם. היה מהיר אז עברנו למקום אחר. כל מיני דברים. המחירים באתר של Simless ואני ממש ממליצה לכם לבדוק את המחירים ולהשוות לחבילות שלכם. יש להם גם חבילות יומיות מיוחדות של חבילות דקות. גם השיחות מקומיות היו די זולות, מה שלנו היה חשוב כי לבעלי יש מלא חברים בפריז (הוא פריזאי) והרי טסנו לחתונה. במיוחד לקבוצת מטיילים בחו״ל עם ילדים: הטבה לרכישת כרטיס סימלס.

העברות משדה התעופה לבית המלון

אנחנו לא רצינו להשכיר רכב כי לא היה לנו שימוש מעבר למעברים וזה סתם היה עולה הרבה. יש מספר אופציות להעברות:

 1. רכבת לדיסני ומשם לחכות לשאטל לבית המלון, מה שיכול להיות עד רבע שעה. בדיעבד זה לא היה נורא בכלל אם היינו עושים את זה וזה היה מהיר ואופציה הכי זולה. המינוס זה שזה אומר להסחב ברכבת ובשאטל עם כל התיקים והמזוודות, מה שאולי לא ריאלי לכולם.
 2. שאטלים מהשדה – יש מלא חברות והמחירים לא זהים בכלל, אז שווה לעשות מחקר מראש
 3. שאטל של דיסני (Magic Shuttle) – זה מה שאנחנו עשינו כי יצא לנו הכי זול – הם היו היחידים שלא לקחו כסף על התאומים, אז רק שילמנו על 3 במקום 5. השאטל יוצא מהשדה ועושה סבב בבתי המלון של דיסני. אפשר להזמין כרטיס מראש וזה כרטיס יומי, כלומר לא מתחייבים על שעה מסויימת. אפשר גם לקנות את הכרטיס במקום, אבל אני אישית הייתי מעדיפה לדעת מראש איך אני מגיעה.

סיכום – היה מדהים. אין לי מילה אחרת. כולנו נשביינו בקסם של המקום. המוזיקה ברחובות, הנואנסים הקטנים – הם פשוט מומחים בלגרום לכולם להכנס לטראנס כזה. השמפו בבית המלון? לסוגר של הבקבוק יש אזניים של מיקי. כל מיני דברים קטנים שפשוט גורמים לכולם להתרגש בטירוף. תראו את החיוך על הפנים של הבת שלי. לא היה לה מושג מי זה דמבו אבל היא נורא רצתה לעלות על המתקן וכל כך נהנתה. אני רק מחכה לחזור לשם כשהילדים יהיו קצת יותר גדולים.

מחפשים טיסות זולות לפריז? הנה מדריך שיסביר לכם איך למצוא טיסות זולות באיזיג׳ט, כך תמצאו טיסות זולות לפריז ב Skyscanner. מחפשים מלונות בפריז? כך תוכלו לקבל את המחיר הכי טוב למלונות באתר Hotels.

הרשמו לניוזלטר
הרשמו לקבל מסלולים, עדכונים וטיפים לגבי טיולים בחו״ל עם ילדים. בנוסף, תוכלו לקבל עדכונים כשנפתחים תאריכים חדשים לטיסות לאו קוסט.
לעולם לא נחלוק את המייל שלך עם צד שלישי

2 thoughts on “דיסנילנד פריז – כל מה שצריך לדעת כדי לתכנן חופשה מושלמת

 • ינואר 31, 2018 at 8:33 pm
  Permalink

  תודה על הפוסט המצויין הזה! מפורט ומושקע. הוספנו אליו לינק מרשימת הקריאה המומלצת שלנו על דיסנילנד כדי שעוד אנשים יפיקו ממנו תועלת.

  Reply
  • ינואר 31, 2018 at 9:04 pm
   Permalink

   תודה לך 🙂

   Reply

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: